Forum Discuţii juridice Executare silită Prescriere amenzi
Discuție deschisă în Executare silită

Prescriere amenzi

Buna seara, am avut ceva de rezolvat la taxe locale si am zis sa cer si un desfasurator sa vad daca am ceva de plata la impozit etc
Acolo apar cateva amenzi RATB din 2009/2010/2011 de pe vremea cand eram copil. Nu mai stiu care din ele au fost platite si care nu dar de ce nu s-au prescris conform Art. 215 din Codul de procedură fiscală?
Nu am primit nicio instinare de plata in ultimii ani
Multumesc
In impunerile anuale nu au fost comunicate amenzile?
Eu am adresa la locuinta parintilor, cand au platit impozitul la imobil nu au aparut aceste amenzi ale mele. Habar nu am cum functioneaza sistemul. Toate amenzile mele se duc la impozitul imobilului sau sunt pt fiecare persoana in parte?
Amenzile sunt inregistrate la autoritatea fiscala responsabila domiciliului din documentele de identitate
Amenzile se consemneaza in sarcina unei persoane identificate prin CNP