avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 791 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Apel pentru pronuntare
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Apel pentru pronuntare

Buna seara am fost judecat pe data de 25 10 2018 intrun dosar penal cu alcol la vola si pe 05 11 2018 misa dat pronuntarea am primit o amenda penala de 4000 lei si miau dat si 2 ani fara drept de conducere eu nu inteleg daca miau dat amenda pentru ce miau anulat permisul alcolemia fiind 0.51 in aerul pur expirat si in probele biologice prima proba 1 g si in adoua proba 0.90 g ma poate sfatuii cineva daca fac apel am vro sansa va multumesc
Cel mai recent răspuns: , 13:12, 8 Noiembrie 2018
Exista posibilitatea sa primiti o amânare a aplicării pedepsei într-un eventual apel. Va sfătuiesc să consultați un avocat. Succes!
Cu considerație,
Av. Olteanu Ionuț
Buna ziua,
Puteti face apel, situatia dvs. nu se poate rautati in calea de atac, adica in cazul in care apelul va fi promovat doar de catre inculpat (dvs.), nu si de catre Ministerul Public (procuror), aveti sanse ca instanta de apel sa schimbe hotararea instantei de fond in favoarea dvs. Consultati un avocat pentru a va indruma, in functie de situatia concreta a cazului dvs.

Haraga a scris:

Buna seara am fost judecat pe data de 25 10 2018 intrun dosar penal cu alcol la vola si pe 05 11 2018 misa dat pronuntarea am primit o amenda penala de 4000 lei si miau dat si 2 ani fara drept de conducere eu nu inteleg daca miau dat amenda pentru ce miau anulat permisul alcolemia fiind 0.51 in aerul pur expirat si in probele biologice prima proba 1 g si in adoua proba 0.90 g ma poate sfatuii cineva daca fac apel am vro sansa va multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Redobandire permis de conducere raleu39 raleu39 Bunaziua, am savarsit o infractiune de a conduce un autovehicul sub influenta alcolului pe drumurile publice, cu o alcolemie de 0,65 la echilotest, respectiv ... (vezi toată discuția)
Alcoolemie peste 0.80, ce sanse mai am? yahee yahee Salut spun pe scurt!!! Am fost oprit de catre un echipaj de politie. La epilotest rezultatul a fost 0.51 mg. Am fost dus la probele de sange: prima proba a ... (vezi toată discuția)
Alcool la volan + accident + vatamare corporala adx adx Buna seara, Situatia (dosarul) se prezinta astfel: Persoana X si alte 2 persoane se urca intr-o masina. Toate cele 3 persoane au consumat bauturii acoolice. ... (vezi toată discuția)