Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... ESTE LEGAL ?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

ESTE LEGAL ?

AM FOST FILMAT FOTOGRAFIAT DE O PERSOANA CARE ESTE POLITIST LOCAL SI CU CARE SINT INTR UN PROCES DOSAR CIVIL PRETENTII IN DIVERSE LOCURI PUBLICE
UNELE DINTRE FOTOGRAFII SIN DE PE CAMERELE INSTALATE DE PRIMARIE PRIN ORAS IN UNELE SITUATII AM FOST SURPRINS IN POZITII INTIME IMI INCHEIAM SLITU CARE SE DESFACUSE SAU ALTELE
ACEASTA PERSOANA LE A DEPUS IN DOSARUL CAUZEI LA INSTANTA
ESTE LEGAL CE A FACUT? A SAVIRSIT ACESTA O INFRACTIUNE ? CARE ?
MULTUMESC
Instanta va analiza in concret in functie de obiectul litigiului.
Conteaza foarte mult si scopul.
Va faceti fiecare apararile si instanța va decide.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
total nemultumit de raspuns
Care este obiectul dosarului in care dvs si politistul sunteti parti.In functie de raspuns se poate analiza ce anume vroia politistul sa demonstreze depunand la dosar pozele respective.
Depinde si unde era si de ce se încheia la slit...

În astfel.de cazuri depinde cât de bine se fac apararile concrete si nu exista un raspuns generic.
obiectul dosarului e altu ,,pretentii eu l am dat in judecata pt ca el a facut o cerere de interventie accesorie intr un dosar pt o contraventie pe care nu mi o aplicase el ci un coleg
numai ca in acea cerere el nu a intervenit in fav nici uneia dintre parti ci m a denigrat spunind ca sint o persoana cu reputatie negativa amenint etc fara nici o proba
mai spune el ca adresez injurii colegilor si fac gesturi obscene fara legatura cu cauza
multumesc