avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 519 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cotizatie cas
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cotizatie cas

in cartea de munca figureaza angajat , la casa de pensie cotizatia perioadei lipseste ,nu a fost platita o perioada de 1 an si 2 luni . fostul angajator poate plati cotizatia aferenta perioadei , respectiv anii ( 2009-2010 )
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 14:59, 9 Noiembrie 2018
Fostul angajator poate plati contributia si depune declaratiile lunare de C.A.S. aferente perioadei respective.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum si unde se poate contesta o decizie de pensie de invaliditate ? mariadragu62 mariadragu62 in decizie de pensie nu mi-au fost luati in calcul 4 ani pe motiv ca nu a fost platit cas .de la firma unde am lucrat mi-au spus ca sa platit si mi-au aratat ... (vezi toată discuția)
Lipsa cas in perioada 20.07 2002-01.08.2003 din buletinul de calcul ALEXANDRA62 ALEXANDRA62 Data post: Joi, 15 Iulie 2010, 19:07 Subiect: LIPSA CONTRIBUTIE CAS IN PERIOADA 20.07 2002-01.08.2003 DIN BULETINUL DE CALCUL Stimati Domni , Am ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, as vrea sa stiu daca pentru orele suplimentare efectuate ... bosanceanugheorghe bosanceanugheorghe Buna ziua, As vrea sa stiu daca pentru orele suplimentare efectuate in perioada 1977-2000 s-a retinut contributia pentru asigurari sociale de stat. Am depus ... (vezi toată discuția)