Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Timbru de mediu
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Timbru de mediu

De ce nu mi se achită timbru de mediu achitat în ianuarie 2014 am decizie civilă definitivă și executorie din aprilie 2017 si cerere ANAF octombrie 2017 Multumesc

Buna seara,
Solicitati ajutorul unui executor judecatoresc!
Executările silite in ceea ce privește timbrul de mediu sunt suspendate de drept în prezent. Timbrul de mediu se va restitui in perioada 01 septembrie 2018 -31 martie 2019. Daca până la data de 31 martie 2019 nu se va face restituirea, abia atunci vă puteți adresa executorului judecătoresc daca nu se va da o ordonanță care sa prelungească termenul de restituire. Succes!
Cu considerație,
Av. Olteanu Ionuț