Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Reabilitare judecătorească
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Reabilitare judecătorească

Bună ziua,

Am fost condamnat la 3 ani și 6 luni cu executare am fost arestat în noiembrie 2012 și eliberat în februarie 2015, când as putea depune pt reabilitare pentru a șterge cazierul?
Mulțumesc
Buna ziua,
Conform art. 166 alin. 1 lit a C.P, la 4 ani de la liberare adica in februarie 2019.
Atentie, pana atunci sa va platiti toate obligatiile financiare din sentinta.
Gabriel Klein Kiritescu, utilizator
Toate obligatiile stabilite prin hotarare, daca nu, demonstrati ca nu ati avut posibilitatea.