avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 870 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Reabilitare judecătorească
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Reabilitare judecătorească

Bună ziua,

Am fost condamnat la 3 ani și 6 luni cu executare am fost arestat în noiembrie 2012 și eliberat în februarie 2015, când as putea depune pt reabilitare pentru a șterge cazierul?
Mulțumesc
Cel mai recent răspuns: Cristina Paisa , Avocat 10:38, 12 Noiembrie 2018
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna ziua,
Conform art. 166 alin. 1 lit a C.P, la 4 ani de la liberare adica in februarie 2019.
Atentie, pana atunci sa va platiti toate obligatiile financiare din sentinta.
Ultima modificare: Luni, 12 Noiembrie 2018
Gabriel Klein Kiritescu, utilizator
Toate obligatiile stabilite prin hotarare, daca nu, demonstrati ca nu ati avut posibilitatea.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Termen stergere cazier judiciar mmr1402 mmr1402 Buna ziua, Am avut o condamnare in noiembrie 2003 de 3 ani cu suspendare si o perioada de incercare de 6 ani. Ulterior datorita unei fapte petrecute in anul ... (vezi toată discuția)
Dupa cat timp se sterge cazierul si care sunt conditiile sfinxul sfinxul buna pentru toti am fost condamnat in 1997 la 3,2 ani in lipsa pentru furt auto ajutat de un prieten ,am fost condamnat in lipsa si pedeapsa sa prescris ... (vezi toată discuția)
Reabilitare ionut214 ionut214 Buna ziua, In cazul unei pedepse de de 1 an si 3 luni cand intervine reabilitarea?Cand se va sterge din cazier definitiv?Pedeapsa a fost executata ... (vezi toată discuția)