Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Greșeala sau rea intenție
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Greșeala sau rea intenție

Angajare cim 8 ore-2011, suspendare cim creștere copil-2014, început activitate 1 lună decembrie 2015-ianuarie 2016( modificat cim 4 ore). Extras revisal noiembrie 2018 figurează itm perioada (2011-2016) timp parțial 4 ore. Angajatorul spune că e greseala itm că a plătit contribuția pentru 8 ore pe toată perioada. Unde pot să verific?
Gabriela Stan, utilizator
Nu este greseala ITM-ului ..... introducerea datelor in programul REVISAL o face angajatorul, nu ITM-ul ...

Verificati la ANAF plata , iar la Casa de pensii luati un stagiu de cotizare intrucat acolo apare si durata timpului de munca.
Cornel Vasile, Consilier juridic
Multumesc astept întâi extrasul revisal de la angajator că a promis că mi-l eliberează, apoi urmez sugestia dumneavoastră. El spune că s-a creat o greseala la itm.
Cornel Vasile, Consilier juridic
ITM-ul nu are cum sa modifice datele din calculatorul angajatorului.