Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Proces civil
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Proces civil

Buna seara, ma numesc Mihaela si as dori sa aflu daca deschid un proces civil împotriva unei școli postliceale în care mi s- au predat lectii ieșite din uz, în timpul școlii domnul Manager nu ne-a dat voie să achiziționez tematica ( cartile necesare pentru disciplinele de curs),pentru cursuri si in cele 15 luni de stagiu ai celor 3 ani de scoala postliceala a facut prezenta si m- au trimis cu reprezentantii primariilor de sector la corturile de urgenta in conditiile in care in tara noastra munca fortata este interzisa conform articolului 42 alin.1 din Constitutia Romaniei, si nevrand sa- mi spuna ca am tematica pentru serviciul de ambulanta si nu a respectat termenii din contract în care Scoala Postliceala se obligă să asigure locul in care se desfasoara practica, tematica de curs .
As avea șanse să cer în instanță sa mi se returneze banii de taxă si de transport fiind invatamant la zi ?
~ Conținut șters la cerere ~