Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Declararea lemnului
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Declararea lemnului

Buna seara,
Va rog sa ma ajutati in urmatoarea speta:
Societatea A construiește un bloc. Pentru construcția imobilului are nevoie de cherestea pe care o achiziționează de la societatea B.
Intrebare: societatea A trebuie să declare undeva (silvic sau ceva de genul) achizițiile de cherestea?
Mulțumesc
Doar in decontul 300 de tva si declaratia 394 care se transmit la Finante.