Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Eliberare duplicat certificat deces
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Eliberare duplicat certificat deces

In situatia in care unul dintre mostenitori detine certificatul de deces si refuza sa il prezinte la notar pentru dezbaterea succesiunii, cum se poate obtine un duplicat?
Notarul ne-a trimis la emitentul certificatului pentru a obtine un duplicat.
Evidenta populatiei din cadrul primariei sustine ca nu poate emite duplicatul decat notarului.
Unde ma pot adresa?
indignat, utilizator
Sa faca notarul o adresa, prin care solicită instituției respective eliberarea unui duplicat.
Buna seara,
Trebuia sa-l declarati pierdut.
Solicitati pentru dezbaterea succesiunii si solicitati o adresa de la notar.