Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general F4109 pentru casa fiscalizata in 11 2018
Discuție deschisă în Contabilitate în general

F4109 pentru casa fiscalizata in 11 2018

Cand se depune F4109 pentru casa de marcat neutilizata in conditiile in care aceasta s-a achizitionat in 10 2018 dar s-a fiscalizat in 11 2018 ?
Ordin 627/2018:

(5) Declaraţia prevăzută la alin. (1) se transmite prin mijloace electronice de transmitere la distanţă, până cel mai târziu în data de 20 a lunii următoare perioadei de raportare în care aparatele de marcat electronice fiscale nu au fost utilizate.

Intrucat in aceasta declaratie trebuie sa mentionati: Numărul unic de identificare a AMEF, in luna urmatoare celei in care ati fiscalizat aparatul.
Ioan Petru Butariu, Contabil