avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 344 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Facilitate angare somer cu varsta peste 45 ani
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Facilitate angare somer cu varsta peste 45 ani

Buna ziua
Daca angajez un somer cu varsta peste 45 ani primesc de la stat 2250 lei/luna timp de un an.. Intrebarea mea este ,aceasta suma primesc lunar sau in momentul angajarii sau dupa ce trece un an sau cand plateste statul aceasta suma?
Ultima modificare: Vineri, 16 Noiembrie 2018
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:15, 16 Noiembrie 2018
Măsurile de stimulare prevăzute la art. 85 din Legea 76/2002 se acordă lunar, de la data încheierii convenției .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Angajare somer peste 45 ani bastti bastti Buna Oare ce trebuie depus la somaj pentru obtinerea unui salariu minim brut , daca am angajat un somer de peste 45 ani ? Multumesc frumos (vezi toată discuția)
Angajare somer peste 45 ani violeta54 violeta54 Buna ziua Vreau sa angajez un somer peste 45 ani si beneficiez de subventii din partea. statului. Cautand sa ma informez am gasit Legea 250/2013 prin care ... (vezi toată discuția)
Facilitati angajator Nariko Nariko Buna seara.As dori sa stiu ce facilitati are angajatorul daca angajeaza o persoana cu varsta de peste 45 de ani si la cine trebuie sa se adreseze pentru ... (vezi toată discuția)