Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Facilitate angare somer cu varsta peste 45 ani
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Facilitate angare somer cu varsta peste 45 ani

Buna ziua
Daca angajez un somer cu varsta peste 45 ani primesc de la stat 2250 lei/luna timp de un an.. Intrebarea mea este ,aceasta suma primesc lunar sau in momentul angajarii sau dupa ce trece un an sau cand plateste statul aceasta suma?
george-neagu, moderator
Măsurile de stimulare prevăzute la art. 85 din Legea 76/2002 se acordă lunar, de la data încheierii convenției .