avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 189 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... BREVET MANAGER IN ACTIVITATEA DE TURISM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

BREVET MANAGER IN ACTIVITATEA DE TURISM

Bună ziua!
Am absolvit facultatea de Geografie urmată de master in domeniul turismului. Ar fi posibil eliberarea brevetului de manager în activitatea de turism având ca experiența 1 an ca receptionera și 1 an ca șef de recepție hotel.
Funcțiile de conducere din domeniul hotelier care ar fi? Dar dintr o agenție de turism?
Aștept cu interes răspunsul dumneavoastră.
Mulțumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 08:25, 18 Noiembrie 2018
1.
Funcțiile de conducere din domeniul hotelier care ar fi? Dar dintr o agenție de turism?


141102 - Sef complex hotelier
141105- Director de hotel
[ link extern ]


143902 - Sef agentie/oficiu turism
143908 - Manager in activitatea de turism
143909 - Director de agentie de turism tour-operatoare/detailista/filiala/sucursala
143919 - Manager destinatie turistica
[ link extern ]

2. Acordarea brevetului de turism: Funcţii pentru care se eliberează, acte necesare, criterii de obţinere
[ link extern ] /

[ link extern ] /

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Angajare receptionera cu brevet de turism Loredana_84 Loredana_84 Buna ziua, Am o viitoare angajata care are brevet in turism eliberat de Ministerul Dezvoltarii. Pot sa o angajez in baza acestei calificari pe postul de ... (vezi toată discuția)
Brevet de turism Cristiana Tatarici Cristiana Tatarici Buna seara.as dori sa stiu daca persoana care asigură conducerea operativă a agenției de turism poate sa aiba certificat de absolvire a unui curs managerial ... (vezi toată discuția)
Brevet turism SDTP SDTP Buna ziua, Pentru a primi Licenta unei Agentii de Turism este necesar ca Adminisratorul sau Directorul Executiv sa fie posesorul Brevetului de Turism sau este ... (vezi toată discuția)