Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... BREVET MANAGER IN ACTIVITATEA DE TURISM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

BREVET MANAGER IN ACTIVITATEA DE TURISM

Bună ziua!
Am absolvit facultatea de Geografie urmată de master in domeniul turismului. Ar fi posibil eliberarea brevetului de manager în activitatea de turism având ca experiența 1 an ca receptionera și 1 an ca șef de recepție hotel.
Funcțiile de conducere din domeniul hotelier care ar fi? Dar dintr o agenție de turism?
Aștept cu interes răspunsul dumneavoastră.
Mulțumesc anticipat!
1.
Funcțiile de conducere din domeniul hotelier care ar fi? Dar dintr o agenție de turism?

141102 - Sef complex hotelier
141105- Director de hotel
[ link extern ]

143902 - Sef agentie/oficiu turism
143908 - Manager in activitatea de turism
143909 - Director de agentie de turism tour-operatoare/detailista/filiala/sucursala
143919 - Manager destinatie turistica
[ link extern ]

2. Acordarea brevetului de turism: Funcţii pentru care se eliberează, acte necesare, criterii de obţinere
[ link extern ] /