Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Brevet Turism
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Brevet Turism

Buna ziua,
Pentru a primi Licenta unei Agentii de Turism este necesar ca Adminisratorul sau Directorul Executiv sa fie posesorul Brevetului de Turism sau este suficient ca posesorul Brevetului de turism sa detina o functie ex. Manager Vanzari? ... Care este norma minima? 8 ore? Multumesc.
Eliberare licență de turism
[ link extern ] /

Persoana care asigură conducerea operativă a unei agenții de turism trebuie să fie angajată cu contract individual de muncă cu normă întreagă, înregistrat în registrul de evidență a salariaților și să dețină cel puțin unul dintre următoarele documente: certificat de absolvire a unui curs de formare managerială în domeniu, organizat de un furnizor de formare profesională autorizat, diplomă de licență/masterat/doctorat privind absolvirea de cursuri universitare/postuniversitare în domeniul turismului sau brevet de turism specific funcției.
Multumesc!