avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 554 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu de maternitate
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu de maternitate

Soția aflată in întreținerea sotului beneficiază de indemnizația de maternitate ?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:49, 19 Noiembrie 2018
Intrebati la Casa de Asigurari de Sanatate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Coasigurati persoane fara venituri EMANUELLA2606 EMANUELLA2606 Buna seara! Am si eu o intrebare. Am fost in somaj 6 luni pana in dec 2014.Incepand cu ian 2015 imi platesc asigurarea de sanatate din mana(pt ca nu ... (vezi toată discuția)
Concediu prenatal pentru sarcina gemelara ionela mitrache ionela mitrache Buna seara, as dori sa imi spuneti care este perioada minima la care o graviduta cu gemeni poate intra in concediu prenatal. Am gasit o informatie cum ca pt ... (vezi toată discuția)
Asigurare de sanatate anamaria822 anamaria822 Nu mai lucrez de 5 luni si am ramas insarcinata.Cum pot beneficia de asigurarea medicala?Trebuie sa platesc din urma? (vezi toată discuția)