Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Discount in asa fel incat sa fie conform legii ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Discount in asa fel incat sa fie conform legii concurentei

Buna ziua, imi poate spune cineva care este discountul maxim ( procentaj) pe care il poate acorda un furnizor in asa fel incat sa fie conform legii concurentei?
george-neagu, moderator
N-am vazut sa fie in legea concurentei o asemenea prevedere. In schimb scrie ca nu aveti voie sa practicati preturi de ruinare a concurentei.