avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 718 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Discount in asa fel incat sa fie conform legii ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Discount in asa fel incat sa fie conform legii concurentei

Buna ziua, imi poate spune cineva care este discountul maxim ( procentaj) pe care il poate acorda un furnizor in asa fel incat sa fie conform legii concurentei?
Ultima modificare: Miercuri, 21 Noiembrie 2018
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Radu Varciu , Consultant fiscal 12:50, 22 Noiembrie 2018
N-am vazut sa fie in legea concurentei o asemenea prevedere. In schimb scrie ca nu aveti voie sa practicati preturi de ruinare a concurentei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reducere comerciala primita si acordata G.V. G.V. Buna ziua, daca am cateva intrebari catre dvs. : 1, daca am o factura de reducere , se pune pe contul 609? (Reducere comerciala buc 1 valoare -150,00 ... (vezi toată discuția)
Discounturi diferite - legalitate supaplex supaplex Buna ziua, Daca vindem produsul X unor parteneri cu 10 lei iar altora cu 15 lei , incalcam vreo lege ? Pe langa acest pret, fiecare client are si un ... (vezi toată discuția)
Consiliul concurentei cristinafofiu cristinafofiu Buna ziua, firma pentru care lucrez eu, producerea si comercializarea alcoolui, are contracte cu marile markete :carrefour, metro, etc. As dori daca se poate ... (vezi toată discuția)