Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Discounturi diferite - legalitate
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Discounturi diferite - legalitate

Buna ziua,

Daca vindem produsul X unor parteneri cu 10 lei iar altora cu 15 lei , incalcam vreo lege ? Pe langa acest pret, fiecare client are si un discount diferit. Ei la randul lor il revand clientului final.

Nu stiu daca am dat suficiente date pentru un raspuns cat mai corect, daca mai e nevoie de ceva va rog sa imi spuneti
Aici nu e vorba de aplicarea legislatiei privind concurenta neloiala.
Dvs. aveti dreptul sa va stabiliti preturile produselor asa cum doriti (vezi adaos comercial), bineinteles cu respectarea, in principal a Legii contabilitatii si a Codului fiscal.
~ Conținut șters la cerere ~
multumesc pentru raspunsuri, dar aici nu intra in vigoare Legea concurentei (parca asa se numeste) . Nu putem primi amenzi pentru ca vezi doamne vindem acelasi produs cu mai multe preturi si discount-uri ?