Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Conflict de interese
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Conflict de interese

Buna seara, sunt doar asociat dar nu majoritar intr-o firma de contabilitate. Intr-o alta societate sunt asociat impreuna cu inca o persoana, ambii administratori.
Intrebarea este: pot face contract intre cele 2 societati, firma de conta sa se ocupe de contabilitatea celeilalte societati?
Multumesc pt raspunsuri !
O seara linistita!
Florina000, utilizator
daca celalalt asociat din cadrul firmei de contabilitate unde nu sunteti asociat majoritar este de acord, si daca aduceti la cunostinta celeilalte societati unde sunteti administrator ca detineti firma de contabilitate, nu e problema. Masurile acestea le puteti lua pentru a fi ferit/a de orice. conflict de interese nu e. se procedeaza de aceasta maniera.