Forum Discuţii juridice Cafeneaua avocaţilor amenda parcare
Discuție deschisă în Cafeneaua avocaţilor

amenda parcare

Buna ziua! ma puteti ajuta, va rog?!
daca am parcat neregulamentar si mi s-a ridicat masina insa am ajuns la timp si am platit taxa de coborare a masinii, este corect sa mai primesc si amenda?
Ati parcat neregulamentar dupa cum singur spuneti, deci amenda contraventionala este logica. Dvs. ati platit doar taxa de coborare masina pentru ca vi s-a ridicat masina in urma parcarii neregulamentare.