Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Emitere factura cu TVA
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Emitere factura cu TVA

Buna ziua,

Daca am depasit pragul de 300.000 RON in luna Noiembrie 2018 pot presupune ca (urmand pasii de inregistrare a firmei cu scop TVA) voi incepe sa facturez cu TVA abia in Ianuarie 2019? Sau este posibil si in Decembrie 2018 sa mi se ceara acest lucru? M-ar avantaja mai mult daca as emite prima factura cu TVA in Ianuarie, 2019.

As aprecia foarte mult un raspuns rapid. Multumesc!
Ionut
Veti factura cu tva incepand cu 01.01.2019 .In decembrie 2018 puteti linistit face facturi cate doriti fara tva, chiar si de 1 miliard de euro ! :) :) :)