Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Sanctiune disciplinara in urma unei anchete deschisa ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Sanctiune disciplinara in urma unei anchete deschisa de conducerea institutiei in care lucrez.

Cum pot combate o sanctiune data de conducerea institutiei unde lucrez,declansata de intocmirea unui process-verbal in care sunt mentionate generalitati fara a puncta vreo fapta anume la adresa mea sau vreo dovada
Decizia de sanctionare poate fi contestata de salariat la instantele judecatoresti competente - Tribunalul in raza caruia aveti domiciliul - in termen de 30 de zile calendaristice de la data comunicarii.