Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Tăiere 7 arbori de către vecin afectează ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Tăiere 7 arbori de către vecin afectează stabilitatea casei și a terenului in proprietatea mea

Buna ziua, am o întrebare legata de legalitatea tăierii a 7 arbori aflați pe proprietatea vecinului, pentru care bănuiesc ca are autorizație( se susține ca sunt in pericol de cădere) dar care odată tăiați vor afecta masiv stabilitatea terenului meu și a casei. Arborii respectivi nu sunt foarte bătrâni, sunt pe un teren in panta, in același aliniament, și cred ca se poate rezolva problema cu o simpla toaletare. Menționez ca încă nu sunt tăiați da s-a început toaletarea lor. Mulțumesc mult
ineg, utilizator
Mergeți și sesizati urgent autoritățile competente cu un memoriu scris.
Trebuie clar stabilit stiintific ce susțineti si daca aveti dreptate sa se gaseasca soluția optimă.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Da, așa voi proceda. Mulțumesc