Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cum recuperez salariul de la patron
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cum recuperez salariul de la patron

Am fost pus in preaviz după care aflu că am o lună Co fara plata că l-am cerut eu .total fals am lucrat acea lună și la plata nu a pus banii pe card .acum nimica banii ce pot face .am intrat în somaj
Faceti sesizare la ITM.
M-am adresat ITM am aflat că erau 4 luni neplatit contribuțiile acum au depus o rectificare și fiscul zice că au achitat .dar cu salariul neachitat? Firma a intrat în insolventa . Ce pot face ? Săi dau in judecata?
Angajator in insolventa: Ce drepturi au angajatii si cum isi pot recupera ei salariile neachitate?
www.avocatnet.ro/articol_414...