Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Vânzare autoturism
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Vânzare autoturism

Cum se poate scoate un autoturism vândut de la poliție de către vânzător in cazul in care exista contract de vânzare-cumpărare și a fost scos de la taxe și impozite locale de către vânzător, dar cumpărătorul nu a intrat în posesia contractului de vânzare cumpărare avizat, deoarece nu a mai fost de gasit?
Vanzatorul are dreptul sa informeze oficial SPR evidenta auto ca nu mai este proprietarul de drept si de fapt al bunului nobil care a fost instrainat la data X in favoarea numitului Y- se depune document justificativ
Multumesc!