avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 982 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... ANPC vs SC cu atributii de cenzor
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

ANPC vs SC cu atributii de cenzor

Buna ziua,

Exista posibilitatea ca un locatar sa reclame la ANPC firma care executa servicii de cenzorat in asociatia de proprietari?
Cel mai recent răspuns: CipM , utilizator 20:00, 30 Noiembrie 2018
ANPC nu se implica solutionarea litigiilor intre persoane juridice,in cazul dv asociatia de proprietari si firma care executa servicii de cenzorat
In Romania,realitatea demonstreaza ca totul este posibil
Un locatar (=chirias) în niciun caz. Locatarii nu au niciun drept legat de activitatea asociatiei, doar proprietarii au drepturi.
In cazul acesta proprietarii nu sunt titulari ai contractului de cenzorat ci asociatia.
Asociatia poate reclama la ANPC. Cititi raspunsul meu de la - > www.avocatnet.ro/forum/discu...
care e valabil si pt firma de cenzorat ca si pt orice alt prestator.
Ultima modificare: Vineri, 30 Noiembrie 2018
CipM, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plata comision bancar intretinere roxana ionescu roxana ionescu Daca eu,platitor al intretinerii locuintei in cont bancar,plates comision de depunere,de ce asociatia imi mai percepe 5 lei pt.acelasi lucru. Banca este CEC. (vezi toată discuția)
Izolare acoperis bloc Claudia F. Claudia F. Buna ziua! As dori si eu un sfat avizat intr-o problema legata tot de acoperisul blocului in care locuiesc. In blocul nostru de 4 nivele, situatia e mai ... (vezi toată discuția)
Pot fi silita sa platesc datoria? carmen silva carmen silva buna ziua, am inchiriat o locuinta unei persoane unde ulterior si-a deschis o firma. De curand chiriasul, pentru ca a intrat in incapacitate financiara vrea ... (vezi toată discuția)