Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... ANPC vs SC cu atributii de cenzor
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

ANPC vs SC cu atributii de cenzor

Buna ziua,

Exista posibilitatea ca un locatar sa reclame la ANPC firma care executa servicii de cenzorat in asociatia de proprietari?
ANPC nu se implica solutionarea litigiilor intre persoane juridice,in cazul dv asociatia de proprietari si firma care executa servicii de cenzorat
In Romania,realitatea demonstreaza ca totul este posibil
Un locatar (=chirias) în niciun caz. Locatarii nu au niciun drept legat de activitatea asociatiei, doar proprietarii au drepturi.
In cazul acesta proprietarii nu sunt titulari ai contractului de cenzorat ci asociatia.
Asociatia poate reclama la ANPC. Cititi raspunsul meu de la - > www.avocatnet.ro/forum/discu...
care e valabil si pt firma de cenzorat ca si pt orice alt prestator.
CipM, utilizator