Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Dosar penal
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Dosar penal

Buna ziua! Am o ruda care din cauza consumului de alcool i-a fost anulat permisul de conducere si a platit o amenda penala in valoare de 7500 lei. Dupa ce a platit-o la vreo 5 luni a fost prins de un echipaj la volan, el avand permisul anulat. I s-a intocmit dosar penal si as vrea sa stiu daca se poate,la ce sa ne asteptam. Va multumesc!
Va puteti astepta sa fie trimis in judecata si condamnat.
Foarte probabil sa ii dea suspendare sau chiar executare.