Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Pfa, Anl
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Pfa, Anl

Buna ziua,
Sunt chirias ANL si as dori sa aflu daca garsoniera in care locuiesc poate deveni sediu social si punct de lucru al unui PFA pe care doresc sa il deschid? (as dori sa lucrez de acasa, sa imi fac acasa un "atelier" mic de produse handmade)
Trebuie sa incheiati cu proprietarul (in cazul acesta, statul) un contract de inchiriere sau de comodat. Sunt sceptic ca veti reusi, dar va urez succes.
Buna ziua
Daca sunteti chirias banuiesc ca aveti si contract de inchiriere !? Pentru ca , atat timp cat aveti un contract de inchiriere valabil incheiat, aveti dreptul sa va inregistrati si sa va declarati oriunde cu acest contract care produce efecte juridice in fata oricaror institutii de stat si private!