Forum Discuţii juridice Executare silită Amana cauza faţă de lipsa de procedură cu ...
Discuție deschisă în Executare silită

Amana cauza faţă de lipsa de procedură cu contestatoarea

Buna ziua
Am un dosar cu INTRUM ROMANIA SA pe fond care incearca sa ma execute silit si am facut contestatie la executare. in primul termen instanta a dispus amanarea cauzei din lipsa de procedura cu contestatoarea. Am depus toate chitantele cerute de instanta, cautiunea si cerere de judecata in lipsa.
Ce inseamna Amana cauza faţă de lipsa de procedură cu contestatoarea?
Buna ziua!
Pentru a judecata o cauza, instanta trebuie sa faca toate demersurile pentru a aduce la cunostinta tututror partilor din proces de existenta dosarului, pentru a-si putea face apararea. Aceasta incunostintare se face prin procedura citarii. Instanta, daca considera ca citarea nu s-a comunicat conform art. 154 C.proc.civ, amana cauza pentru a indeplini procedura citarii - ceea ce s-a intamplat si in cazul dvs.
Multumesc