Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cum pot pune în executare o hotărîre ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cum pot pune în executare o hotărîre judecătorească?

Bună ziua,am avut un proces civil cu un fost angajator,am cîstigat o suma de bani,dar nu se putut finaliza punerea în executare,deoarece a băgat firma în faliment,în momentul de față a facut altă firma care functionează în acelasi domeniu.Executorii judecătoresc a spus că nu a gasit nimic pe care să-i punem sechestru.Ce trebuie făcut?
Buna ziua!
Faceti cerere de inscriere la masa credala, daca dosarul de insolventa se mai afla pe rolul instantei si mai sunteti in termen,
Sansele de a rezolva sunt mici ,varianta sugerata anterior este cea corecta teoretic, practic....