Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Recuperare auto sau sume taxe
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Recuperare auto sau sume taxe

Am vandut acum 5 ani autoturismul cu contract scris de mana si nu am primit banii pe taxa de impozit plati de mine la administratia locala. Acum nu gasesc ,,proprietarul" masinii mele sa recuperez taxele si sa fac contract oficial de vanzare-cumparare sa pot scoate masina de la impozit! Ce si cum fac sa rezolv problema asta? Imi pot recupera masina datorita neplatii taxelor timp de 5-6 ani?
Atat timp cat ati inteles sa instrainati vehiculul fara parcurgerea procedurii legale de incheiere document tranzactionare drept de proprietate bun mobil,sunteti unic responsabil pentru consecinte
Nu aveti temei legal in pretentia recuperarii taxe si impozite in perioada in care benevol ati instrainat vehiculul fara incheierea de documente de vanzare cumparare
Solicitati oficial relatii la SPR evidenta auto
Multumesc frumos!