Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... vaduve de veterani
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

vaduve de veterani

Vaduvele veteranilor de razboi beneficiaza de indemnizatii marite de la 1 ianuarie 2019 sau acestea raman aceleasi?
Va multumesc!
Buna seara,
DA, li se mareste si lor indemnizatia.
Va multumesc!
Conform prevederilor OUG nr. 103/ 29.11.2018 vaduvele veteranilor de razboi beneficiaza de la 01.10.2019 de o indemnizatie in cuantum de 600 lei/ luna.
De la data de 1 ianuarie 2019 ,nu de la 01.10.2019.
Cornel Vasile, Consilier juridic