Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Revânzare garsoniera
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Revânzare garsoniera

Buna ziua

Recent , acum 4 luni, am achiziționat o garsonieră iar acum doresc să o revând.
Exista vreun impozit pe care să îl plătesc , având în vedere că proprietate are mai puțin de 3 ani de când se află la mine ?
Dacă da, cât costă impozitul (ex: garsoniera e 50.000 euro) și ce alte taxe ar trebui să plătesc?

Mulțumesc !
Buna ziua,
Mergeti la un birou notarial si intrebati.
Din februarie 2017, nu se mai plateste impozit pentru transferul dreptului de proprietate, decat pentru tranzactiile ce depasesc 450.000 lei.
Pentru taxele notariale, va adresati unui birou notarial.
Taxele se calculeaza doar pe baza actelor prezentate de dvs si la o discutie directa.