avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 983 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie RO - lucru in strainatate
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie RO - lucru in strainatate

Buna ziua
Pot primi indemnizatie crestere copil din RO si sa muncesc in strainatate?
Daca incep munca mai devreme de terminarea celor 2 ani se poate primi stimulent de insertie si care ar fi procedura.
Multumesc si pentru alte detalii va sunt la dispozitie.

Alte discuții în legătură

Intrerupere concediu crestere copil lauracatoi2006 lauracatoi2006 Am intrat in ian. 2012 in concediu crestere copil, iar cand am completat cererea de acordare a indemnizatiei la primarie, mi s-a spus ca optiunea pentru 1 an ... (vezi toată discuția)
Stimulent insertie - legea europeana andrei6200 andrei6200 Buna ziua, am lucrat in strainatate (in EU) timp de 1 an si jumatate, dupa care am nascut si am intrat in concediu de crestere al copilului. Impreuna cu ... (vezi toată discuția)
Concediu creștere copil Arsenia2018 Arsenia2018 Trebuie să te întorci la serviciu cu 60 zile mai devreme de finalizarea celor 2 ani de concediu creștere copil sau inaintea împlinirii vârstei de 2 ani ... (vezi toată discuția)