Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Casa cumparata
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Casa cumparata

Pot recupera banii de la vanzator? Am cumparat o casa iar in cvc este spcificat urmatoarea ... eu vanzator ma oblig sa instalez energia electrica pe cheltuiala mea ...casa am cumparat-o anul trecut dar domnul nu a reusit sa instaleze energia elctrica... ce este de facut in conditiile in care eu am inceput sa depun actele pentru realizarea en electrice . Pot sa mi recuperez banii datzi la firma autrizata de la vanzator? Si pot cere despagubiri pt ca nu am putut utiliza casa din pricina aceastsa?
Puteti cere daune-interese (despagubiri) pt neindeplinirea acestei obligatii in instanta.