Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Mai beneficiez de indemnizație dacă sunt în ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Mai beneficiez de indemnizație dacă sunt în creștere copil si am rămas însărcinată

Buna ziua. Am si eu o întrebare. Acum sunt în creștere copil până în august si acum am ramas însărcinată, beneficiez de indemnizație deoarece am lucrat însă când am rămas însărcinată nu mai lucram de 2 luni și am beneficiat deoarece dacă am lucrat în ultimele 24 de luni un an se dadea. Însă nu stiu daca in cazul asta mai pot beneficia la a 2 sarcina. Voi știți? Multumesc
Buna ziua,
Da, o sa primiti indemnizatie si pentru al doilea copil in baza acestei indemnizatii...
Sper sa nu ma insel... Actele necesare sunt cam la fel doar ca acum, in loc de adeverinta de la munca, o sa va trebuiasca adeverinta de la AJPIS cu sumele primite acum ca indemnizatie...