Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... CONTESTATIE PREALABIL[
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

CONTESTATIE PREALABIL[

Buna ziua!
Nu stiu daca este locul potrivit unde pot rezolva aceasta nedumerire ...Dar imi incerc norocul si poate ma ajuta cineva cu o rezolvare?
Am de facut un act de contestrea....mai exact o contesatie prealabil[ pentru o speta data (contecios administrativ).
Ma poate ajuta cineva, pot atasa si speta pentru orice eventualitate.
Multumesc!
Contestatiaprealabila a unui act administrativ emis de o unitate se face la sediul acelei unitati. apoi daca nu sunteti multumit de raspuns care poate veni in termen de 30 zile , faceti plangere la instanta de contencios administrativ, anexati contestatia prealabila plus raspunsul primit.
din informatiile date nu pot sa va ajut mai mult.