Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Contestatie la executare
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Contestatie la executare

Am facut o contestatie la executare si am dat un temei gresit. Nu am primit inca termen. Ce actiune sa fac: indreptare eroare materiala sau modificare cerere de judecata?
Buna ziua, indiferent de numele pe care il veti da cererii, instanta va stabili natura juridica a acesteia. Puteti sa o intitulati Cerere prin care indreptati eroarea materiala. Dar instanta o poate califica ca fiind cerere modificatoare, oricum.
Si cum o motivez ca temei juridic?