avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 761 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie de crestere a copilului pentru o mama ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie de crestere a copilului pentru o mama studenta

Fiica mea a nascut si as vrea sa-i pregatesc dosarul pentru indemnizatia de crestere a copilului. Fiica mea este studenta , necasatorita.
Ce documente ar trebui sa contina dosarul?
Precizez ca tatal copilului a terminat facultatea dar in prezent nu lucreaza si suntem din Cluj.
Multumesc anticipat,
Mihaela
Ultima modificare: Luni, 17 Decembrie 2018
mihaelovna, utilizator

Alte discuții în legătură

Indemnizatie studenti andrea_x andrea_x Buna! Sunt studenta si am inteles ca din luna iulie beneficiaza si mamicile studente de indemnizatie pentru crestere copilului.am nascut in mai 2009 si am ... (vezi toată discuția)
Acordare indemnizatie luciaichim luciaichim Buna ziua, Va informez ca am o fiica care este cetatean roman si a terminat facultatea in Anglia si care in prezent este studenta la master tot in Anglia, nu ... (vezi toată discuția)
Indemnizatia pentru mamicile studente(acte necesare?) Malvina Slezinger Malvina Slezinger Sunt studenta in anul 2 la zi ,am un bebelus de 2 luni ,pot beneficia de indemnizatia pt cresterea copilului de 600ron?daca da, ce acte sunt necesare si unde ... (vezi toată discuția)