Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Despagubiri auto
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Despagubiri auto

Buna ziua, sotul meu a fost victima unui accident rutier cu autovehicolul si nu a fost nici o vina. Problema este ca celalalt autovehicol care a produs accidentul a fost cu inmatriculare in Polonia si cu Rca de [EDITAT] in Romania. A fost deschis si dosar de politie si dosar de dauna. Am asteptat cam 3 luni rezultatul si acum primim ca la data producerii accidentului rca ul al celuilalt aurovehicol nu este valabil,pentru ca la incheierea contractului rca nu au fost respectate prevederile art. 5,pct.8,lit.c din legea nr. 132/2017. Acum care este procedura ca nu vrem sa lasam totul. Am ramas cu o dauna de 3500 ron. Va rog frumos sa ne indrumati. Multumim
Ioan Ciobanu, Expert judiciar
Adresati-va BAAR.