Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Trebuie casa de marcat in imobiliare
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Trebuie casa de marcat in imobiliare

Am o microintreprindere in imobiliare neplatitoare de tva. Imi trebuie casa de marcat la persoane fizice?
george-neagu, moderator
Da, daca încasati integral sau parţial, cu numerar sau prin utilizarea cardurilor de credit/debit sau a substitutelor de numerar contravaloarea bunurilor livrate cu amănuntul, precum şi a prestărilor de servicii efectuate direct către populaţie.
Ioan Petru Butariu, Contabil