avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 449 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... anulare pedeapsa de executare
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

anulare pedeapsa de executare

buna ziua.ieri pe net am citit ca am primit pedeapsa cu executare.acasa nu mi-a sosit hotararea.contestatia o pot depune dupa ce primesc instintarea acasa?
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 08:24, 18 Decembrie 2018
Apelul il puteti depune si mai repede.
Se poate intampla sa nu intrați în posesia hotărârii si sa aveti probleme.
Dacă ati avut avocat discutați cu acesta cum sa procedati.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Nu am trecut numarul hotararii pe cererea de apel Chestiuta Chestiuta Buna ziua, Am avut un proces in care instanta a admis partial cererea mea si am facut apel. Problema este ca pe cererea de apel nu am trecut nr hotararii ci ... (vezi toată discuția)
Sentinta neredactata/necomunicata- ce se poate face? lucy_lucianna lucy_lucianna Buna ziua, Am avut si eu un proces pe care l-am castigat (mi-a comunicat avocatul dar am vazut si eu pe portalul judecatoriei) dar cu posibilitatea de a face ... (vezi toată discuția)
Adeverinta completata gresit - fals in acte EluBar EluBar Acum cateva zile am ajutat o colega in obtinerea unui imprumut la CAR completand un formular cu venitul meu. Formularul l-am completat, trecand salariul brut ... (vezi toată discuția)