avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 197 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Decizie incetare suspendare cim
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Decizie incetare suspendare cim

Buna ziua ,
Am un angajat care cere concediu fara salar pe perioada 24.12.2018-02.01.2019 . In data de 3 ianuarie se intoarce la lucru .Eu ar trebui sa transmit in revisal incetarea cfs -lui cel tarziu in ziua anterioara datei incetarii suspendarii . Data respectiva insemnand 02.01.2019 care este zi libera dela stat .
Cum procedez ?
Multumesc anticipat pt raspuns...
Ultima modificare: Joi, 20 Decembrie 2018
nut adina, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 12:35, 20 Decembrie 2018
Modificati acest lucru in ultima zi lucratoare. 31 decembrie sau 28 decembrie (depinde cum lucrati)
Atunci pun cfs in perioada 24.12.2018-31.12.2018 . Si prelucrez in revisal in 31.12.2018 . Desi noi suntem in co din 24.12.2018 pana in 03.01.2019 .
Nu aveti cum sa modificati durata CFS .... prin urmare, transmiterea incetarii suspendarii c.i.m. se va face , ca si ultima zi, in 31.12.2018.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Intrebari referitoare la ccc iRazvan91 iRazvan91 Buna ziua, stiu ca au mai fost aceste intrebari de multe ori aici pe forum si imi cer scuze ca le adresez si eu dar sunt la inceput de drum si trebuie sa ma ... (vezi toată discuția)
Suspendare si incetare cim Daliborka Daliborka Buna seara, incetarea CIM-ului se opereaza in revisal in ultima zi , sau se poate face si anterior;? daca de exemplu cim-ul inceteaza in 25 octombrie, in ... (vezi toată discuția)
Inregistrare cfs - va rog un raspuns urgent Michaela_D Michaela_D Buna ziua, Va rog sa-mi spuneti cum pot sa inregistrez 5 zile cfs pe versiunea veche (inca nu am finalizat versiunea noua ptr ca nu m-am lamurit cu ... (vezi toată discuția)