Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Decizie incetare suspendare cim
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Decizie incetare suspendare cim

Buna ziua ,
Am un angajat care cere concediu fara salar pe perioada 24.12.2018-02.01.2019 . In data de 3 ianuarie se intoarce la lucru .Eu ar trebui sa transmit in revisal incetarea cfs -lui cel tarziu in ziua anterioara datei incetarii suspendarii . Data respectiva insemnand 02.01.2019 care este zi libera dela stat .
Cum procedez ?
Multumesc anticipat pt raspuns...
nut adina, utilizator
Modificati acest lucru in ultima zi lucratoare. 31 decembrie sau 28 decembrie (depinde cum lucrati)
Atunci pun cfs in perioada 24.12.2018-31.12.2018 . Si prelucrez in revisal in 31.12.2018 . Desi noi suntem in co din 24.12.2018 pana in 03.01.2019 .
Nu aveti cum sa modificati durata CFS .... prin urmare, transmiterea incetarii suspendarii c.i.m. se va face , ca si ultima zi, in 31.12.2018.