Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divorț, obligația de întreținere
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divorț, obligația de întreținere

Bună seara, soția m a dat afara din casa, noi avem un copil Împreuna, întrebarea mea este, soția mea nu vrea sa divorțeze, dar vrea sa o întrețin și pe ea și pe copil, soția nu muncește, sunt obligat sa le întrețin pe amundoua?
Pai poate vreti sa divortati dumneavoastra.
Soţii își datorează întreținere, dar dacă e apta de munca, va trebui sa se ducă la munca. Datirati intretinere copilului.
Divorțați dvs, nu trebuie sa vrea musai și soția, asta dacă împăcarea nu e posibila
A cui este casa?