Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Infintare societate sau holding
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Infintare societate sau holding

Buna ziua. As avea nevoie de un sfat !
Detin un magazin online nisat de 10 ani iar de un an de zile am decis sa produc un tip de produs care se vinde bine. Am facut un brand nou, separat care sa-mi permita revanzarea lui prin magazine din domeniu.
Este indicat sa deschid o societate separata pentru acel brand care sa nu-mi influenteze revanzarea lui inclusiv prin magazinele concurente ? Se poate face firma legata de actuala societate ?
Pe srl-ul pe care-l aveti puteti sa mai adaugati in statut si alte coduri caen, sa va adaugati punct de lucru la alta adresa si sa mai desfasurati si alte activitati cum este cea de productie la punctul de lucru.
Productia se face in China prin parteneriat cu societatea actuala. Idea este pentru a putea fii cat mai profesionist....
Putem porni si de la preniza ca produsul poate fi vandut si prin magazinele concurente.
Da Atunci nu va va trebui punct de lucru.
Veti lansa comenzi de productie si apoi va veti ocupa singur de vanzarea produselor pe magazinul virtual pe care deja il utlizati dar si catre alte firme. E o treaba destul de stufoasa. Pentru partea de contabilitate e bine de pe acum sa va ganditi la colaborarea cu un contabil cu experienta in acest domeniu.