Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Despre copil
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Despre copil

Am un copil de un an jumate si tatal a luat razna rau de tot si as vrea sa il scot din viata copilului meu definitiv si sa ii schimb si numele de familie pe numele meu.ar fi posibil asa ceva? Consider ca e cel mai bine pt copil
Dvs credeti ca sunteti unicul parinte?daca el a vrea acelasi lucru dvs ce ati face?
Dvs nu sunteti proprietara pe copil.Decideti impreuna nu dvs singura.De asta exista instante, cereti divort partaj program si atat.
Nu-l puteţi scoate din viaţa copilului pe tatăl său, indiferent cât de razna a luat-o, cu excepţia alcoolismului dovedit, a drogatului, a unor afecţiuni psihiatrice severe sau a tentativelor de crimă asupra copilului. Chiar şi dacă vinde casa în care locuiţi cu copilul cămătarilor, tot are drepturi de tată, are dreptul la relaţii cu copilul care-i poartă numele.
Nu puteţi să-i schimbaţi numele copilului fără acordul tatălui.
Tatal copilui ii dependent de droguri se ocupa de prostitutie prosteste fete de 20 de ani sa se prostitueze dar si traieste cu ele zicand ca sun iubiti..financiar nu am fost ajutate niciodata din partea lui plus ca nu as acepta din ceea ce el face.zice ca are depresise si nu simte copilul..dar nu vrea sa mearga la psiholog.

Martonze a scris:

Nu-l puteţi scoate din viaţa copilului pe tatăl său, indiferent cât de razna a luat-o, cu excepţia alcoolismului dovedit, a drogatului, a unor afecţiuni psihiatrice severe sau a tentativelor de crimă asupra copilului. Chiar şi dacă vinde casa în care locuiţi cu copilul cămătarilor, tot are drepturi de tată, are dreptul la relaţii cu copilul care-i poartă numele.
Nu puteţi să-i schimbaţi numele copilului fără acordul tatălui.

Puteti dovedi cele spuse?mergeti la politie si daca il aresteaza rezolvati problema.Sa nu mai nenoroceasca si alte fete.
Intreabrea e pe dvs nu la fel v-a prostit si acum vreti sa va razbunati?
Nu e vorba de razbunare..el vrea sa se implice si in filme porno..eu doar simt ca nu e bun pt fetita mea.si acele fete nu vor recunoaste din moment ce le da impresia ca sunt impreuna si au fost de acord totusi nu sunt minore.am dovezi