Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna - va rog sa ma ajutati cu un sfat - Am aflat ca ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna - va rog sa ma ajutati cu un sfat - Am aflat ca am o fetita ...

Buna - va rog sa ma ajutati cu un sfat -
Am aflat ca am o fetita când amica avea 2 ani jumate - nu căsătorie nu relație - doar câteva zile de concediu in 2016 revenit in romania atunci ! Am fost șantajat si obligat pana in Aprilie sa iau de nevasta altfel nu imkmvad copila - de când am aflat de fetita am rămas in Romania - am petrecut aproape 10 luni împreuna fetita îmi spunea tati și este cu adevărat fiica de sânge a mea - când am aflat ca sub privirea familiei aceasta se prostitua noaptea după servici - din frustrările ei ca de ce am aflat eu - am promit si dovezi cu mai mulți bărbați motocicliști sofer de camion noaptea pe Lângă pârâu din Faget - iam aratat uite de ce nu se poate sa formam o familie - uite ce am aflat cu poze documentat - din acel moment spune ca nu e ficamea și cu cunoștința părinților ea continua sa practice cea mai veche meserie pe ascuns - spunând sa nu mai cât micuța ca nu e ficamea și sa dispar - am fost la Politie crezând ca am fost înșelat de bani si sentimental - sau uitat la poze cu micuța si la mine 3 comisari, a spus ca sunt eu in tălpi si sa nu fac plângere ptr înșelăciune - ca doar e se observa ca e ficamea - - problema este ca a trecut un an si nu îmi permite sa văd fetita care are deja 4anisori - ultima data când am văzut-o pe fuga peste poarta la ei acasa - a fost Învățată sa îmi spună : tu nu ești tati meu / si practic sunt alungat - va rog ce pot face in acest sens - nu dorește test ADN si nu avem comunicare - consider ca fetit este afectată si mințita pusă Contra intenționat - e nevoie de psihologi in acea familie / cum as putea sa oblig sa îmi dea dreptul si sa o vizitez sa îmi fac datoria materială - spune ca nu are nevoie de nimic - - doar dreptul sa o Vad si fără ca acestea sa mio pună contra - nu e tati e omu rău - ce e de făcut in acest caz - mulțumesc
danielmihaiveciunca, utilizator
Buna ziua,
Prima data trebuie sa fiti trecut in acte - in certificatul de nastere al fetitei - ca tata, la rubrica "tata".
Apoi puteti vorbi de drepturi.

Pai și cum as putea face asta cu asemenea comportament din partea lor ? Folosesc fetita ca mijloc?
Este linie la rubrica tata - de accea au un comportament răzbunător ca nu le-am luat prostituata acasa la mine ! Dar am dovezi ca practica și le-am arătat -
gi-jane2, moderator
puteti sa va recunoasteti copilul si apoi sa va cereti drepturile.
toate astea, le puteti face in instanta.

( completati mesajele apasand pe modifica si nu mai citati raspunsurile anterioare, apasati pe raspunde cand raspundeti, butonul e jos pe ecran in stanga!)
gi-jane2, moderator