avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 878 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Talon
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Talon

Bună ziua. Am cumpărat o mașină și proprietarul a trecut în talon instrainat cu numele meu și data. Cat pot circula cu mașina fără sa o înmatriculez. Specific ca nu am timp sa ma duc și la Drpciv sunt cozi mari
Cel mai recent răspuns: Claidiu23 , utilizator 18:53, 28 Decembrie 2018
Dispozitia in vigoare impune termen de 90 de zile de la achizitie pentru finalizat procedura de inmatriculare vehicul


ynocentta a scris:

Dispozitia in vigoare impune termen de 90 de zile de la achizitie pentru finalizat procedura de inmatriculare vehicul

Deci pot circula cu ea 90 de zile?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Intrebare cirnu cirnu Bună seara,am și eu o întrebare dacă îmi cumpăr o mașină și o trec la impozit pe sectorul de care aparțin și circul cu autovehiculul tot pe numele ... (vezi toată discuția)
Mai pot circula cu mașina dacă talonul are trecuta data înstrăinării si au trecut cele 30 de zile precizate in lege? Safranero Safranero Am achiziționat o mașină în luna iulie (22 iulie mai exact) in momentul respectiv fostul proprietar a scris înstrăinat si data înstrăinării pe talon ... (vezi toată discuția)
Transcriere autovehicul Denly Denly Bună ziua. Am cumparat o masina inmatriculata in Romania, iar acum o sa trebuiasca sa merg la politie sa o inmatriculez pe numele meu. Daca am făcut RCA pe ... (vezi toată discuția)