Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Talon
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Talon

Bună ziua. Am cumpărat o mașină și proprietarul a trecut în talon instrainat cu numele meu și data. Cat pot circula cu mașina fără sa o înmatriculez. Specific ca nu am timp sa ma duc și la Drpciv sunt cozi mari
Dispozitia in vigoare impune termen de 90 de zile de la achizitie pentru finalizat procedura de inmatriculare vehicul

ynocentta a scris:

Dispozitia in vigoare impune termen de 90 de zile de la achizitie pentru finalizat procedura de inmatriculare vehicul

Deci pot circula cu ea 90 de zile?