Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Recuperare bani
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Recuperare bani

Buna ziua! Acum 1 an am trimis actualului sot o suma de bani in contul lui. Atunci nu eram căsătoriti. Acum vreau sa divorțez si sa recuperez banii trimiși. Ce pot face? Doresc sa menționez ca el ma ameninta ca nu voi primi nimic pentru ca nu il obliga nimeni. Mulțumesc!
Neavand un contract, o actiune in raspundere civila contractuala va fi usor ingreunata pe plan probational.
Totusi, veti putea persuada pe imposibilitatea morala de formalizare a contractului, dictata de relatia de iubire dintre voi.Mergeti la un avocat caruia sa-i expuneti situatia de fapt exhaustiv.
Puteti simplu proba cu un extras de cont din banca dvs (semnat si stampilat de catre ei) de la acea data in care se vede clar suma , numarul de cont si numele celor doua persoane apartinatoare contului.Daca ati avut inspiratia sa treceti la continut si ,,suma imprumutata ,,este ff bine