avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 668 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Functionare laborator cofetarie
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Functionare laborator cofetarie

Buna ziua,

Doresc sa infiintez un laborator de cofetarie in jud. Sibiu, care sa:
- produca produse de cofetarie
- vanda produsele de cofetarie in spatiul amenajat
- livreze la domiciliu
- transporte in regim catering pentru evenimente mici/mari

Desi in Bucuresti gasesc firme specializate care ofera servicii end2end ( elaborarea schemei locatiei, fluxul tehncologic, intocmirea de acte pentru obtinerea avizelor, respectarea HACCP, etc.) in Sibiu nu am gasit astfel de consilieri, motiv pentru care va intreb, de ce am nevoie pentru a produce si vinde prajituri atat in cofetarie cat si catering sau livrare la domiciliu.
Cunoaste cineva firme specializate sau consilieri/consultanti care sa ofere aceasta gama de servicii in Sibiu, iar daca nu, care este checklistul complet pentru a face laboratorul meu functionabil?

Multumesc,
Irina Popescu
Ultima modificare: Joi, 3 Ianuarie 2019
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 14:58, 4 Ianuarie 2019
Va informez ca solicitarea dumneavoastra presupune un volum considerabil de munca pentru un jurist.
Prin urmare, este putin probabil ca un coleg sa vina cu un raspuns exhaustiv la intrebarea dumneavoastra, pe acest forum.
Cu stima,
Ultima modificare: Joi, 3 Ianuarie 2019
Bogdan Costache, Avocat
Multumesc Bogdan pentru raspuns.
Imi imaginez ca este complex, de aceea poate imi puteti recomanda pe cineva care se ocupa cu astfel de servicii e2e in Sibiu, desigur contra cost?
Merci, Adina
Incercati aici: [ link extern ]
Vedeti si lista consultantilor - avocati din Sibiu inscrisi pe acest site
www.avocatnet.ro/Avocat-din-...
Ultima modificare: Vineri, 4 Ianuarie 2019
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Producție prăjituri la domiciliu? spin_xx spin_xx Buna ziua. Exista o procedura prin care poti comercializa legal prajituri si alte deserturi preparate acasa, in bucataria proprie? Dacă da, ce aprobari ... (vezi toată discuția)
Laborator cofetarie si om 994/2018 GB2017 GB2017 Am scos certificat de urbanism inainte de achizitie teren, pentru cladire mixta Laborator Cofetarie + locuinta etaj. In PUZ se permite pana in 250mp, ceea ce ... (vezi toată discuția)
Conditii autorizare sanitar veterinara stefanmilitaru stefanmilitaru Buna ziua, Am deschis un magazin cu urmatoarele clase CAEN: -4711-Comert cu amanuntul in magazine nespecializate, cu vanzare predominanta de produse ... (vezi toată discuția)