Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Functionare laborator cofetarie
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Functionare laborator cofetarie

Buna ziua,

Doresc sa infiintez un laborator de cofetarie in jud. Sibiu, care sa:
- produca produse de cofetarie
- vanda produsele de cofetarie in spatiul amenajat
- livreze la domiciliu
- transporte in regim catering pentru evenimente mici/mari

Desi in Bucuresti gasesc firme specializate care ofera servicii end2end ( elaborarea schemei locatiei, fluxul tehncologic, intocmirea de acte pentru obtinerea avizelor, respectarea HACCP, etc.) in Sibiu nu am gasit astfel de consilieri, motiv pentru care va intreb, de ce am nevoie pentru a produce si vinde prajituri atat in cofetarie cat si catering sau livrare la domiciliu.
Cunoaste cineva firme specializate sau consilieri/consultanti care sa ofere aceasta gama de servicii in Sibiu, iar daca nu, care este checklistul complet pentru a face laboratorul meu functionabil?

Multumesc,
Irina Popescu
george-neagu, moderator
Va informez ca solicitarea dumneavoastra presupune un volum considerabil de munca pentru un jurist.
Prin urmare, este putin probabil ca un coleg sa vina cu un raspuns exhaustiv la intrebarea dumneavoastra, pe acest forum.
Cu stima,
Bogdan Costache, Avocat
Multumesc Bogdan pentru raspuns.
Imi imaginez ca este complex, de aceea poate imi puteti recomanda pe cineva care se ocupa cu astfel de servicii e2e in Sibiu, desigur contra cost?
Merci, Adina
Incercati aici: [ link extern ]
Vedeti si lista consultantilor - avocati din Sibiu inscrisi pe acest site
www.avocatnet.ro/Avocat-din-...
Cornel Vasile, Consilier juridic