avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 883 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... TUTELA persoana cu dementa
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

TUTELA persoana cu dementa

Cum pot sa obtin tutela pentru a ridica pensia pentru mama mea bolnava cu dementa severa si internata intr un azil?
Cel mai recent răspuns: Ionita Cristina Avocat , Avocat 23:58, 4 Ianuarie 2019
Actiune in instanta la judecatoria unde este domiciliati mama. Căutați modele pe internet.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună ziua, cu mare tristețe vă spun ca mama mea, 93 ani, după ... ZaharescuAlfred ZaharescuAlfred Bună ziua, Cu mare tristețe vă spun ca mama mea, 93 ani, după două AVC-uri masive în ultimii 2 ani, a fost diagnosticată cu demență mixtă galopantă ... (vezi toată discuția)
Vanzare apartament coproprietar bolnav alzheimer GIULIAMATEI GIULIAMATEI Buna ziua Tatal meu vrea sa vanda apartamentul in care locuieste si sa se mute intr-o garsoniera. Coproprietar este mama, bolnava de dementa alzheimer ... (vezi toată discuția)
Instituirea tutelei asupra mamei bolnave ContSters61389 ContSters61389 Mama este grav bolnava de dementa mixta si intentionez sa deschid actiune pentru tutela.Vreau sa stiu daca dupa instituirea tutelei pot sa o internez intr-un ... (vezi toată discuția)